Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Narodzenie Pańskie 25.12.2019

 

W noc Bożego Narodzenia przychodzi największa niespodzianka: Najwyższy to małe dziecko; Słowo Boże jest niemowlęciem, czyli „niezdolnym do mówienia”; witają Go prości pasterze, zaskoczeni przez aniołów podczas nocnej pracy. Tak też obchodzenie Bożego Narodzenia to przyjęcie na ziemi niespodzianek Nieba. Oznacza ono nową erę, w której życia się nie programuje, ale się je daje; już nie żyje się dla siebie, według własnych upodobań, ale dla Boga i z Bogiem, ponieważ od tamtego Narodzenia Bóg jest Bogiem-z-nami (Papież Franciszek).

Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego

życzymy, by ten czas obfitował w radość, pokój, serdeczną pamięć o innych i doświadczenie głębokiego spotkania z Bogiem – Emmanuelem.

Szczęść Boże

 

  1. Za przygotowanie Bożonarodzeniowego wystroju naszego kościoła serdecznie dziękujemy siostrze Elżbiecie zakrystiance, panu Kamilowi organiście, panom: Mirkowi, Piotrowi, Wojciechowi, Druhom ZHR przy naszej parafii oraz Ministrantom. Wdzięczni jesteśmy Firmie Skrzydlewska za ofiarowane choinki. Serdeczne Bóg zapłać!
  2. W piątek 27 grudnia rozpoczynamy „kolędę”, czyli tradycyjne odwiedziny naszych parafian. Z tymi, którzy zechcą nas przyjąć, pragniemy się modlić, błogosławić rodzinom i dzielić się informacjami na tematy religijne. Porządek wizyt w tym tygodniu jest następujący:

27.12.2019r.  (piątek) od godz. 1600 – ul. Biegańskiego, al. Róż, ul. Cedrowa

28.12.2019r.  (sobota)  od godz. 1000 – ul. Orzeszkowej, ul. Przyrodnicza, ul. Chabrowa, ul. Folwarczna, ul. Olszowa, ul. Łagiewnicka

  1. Z okazji obchodów 100-lecia istnienia Archidiecezji Łódzkiej nasza parafia organizuje lotniczą pielgrzymkę do Rzymu, która odbędzie się w dniach 25-29 maja 2020 roku. Uczestników zapraszamy na zebranie organizacyjne w sobotę 28 grudnia po Mszy św. o godz. 1800.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Świąteczne, podwójne numery tygodników są z różnorodnymi dodatkami z okazji Bożego Narodzenia. Do nabycia jest także parafialny kalendarz na nowy 2020 rok.
  3. Zbawicielu, przyjdź i zamieszkaj w naszych sercach, aby moc Twojej milości przemieniała nasze życie. Przyjmijmy liturgiczne błogosławieństwo!