Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

V Niedziela Zwykła 09.02.2020

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie formacyjne.
  2. We wtorek 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy XXVIII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu na Mszach o godz. 900 (dodatkowo) i o godz. 1800 będzie udzielany chorym sakrament namaszczenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.
  3. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz.1900 . Przybyć można już godzinę wcześniej, razem z dziećmi, dla których będą zorganizowane zajęcia. Bezpłatne bilety będzie można otrzymać przed wejściem do Atlas Areny.
  4. Konferencje przed chrztem dzieci w naszej parafii odbywają się w trzecie piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej. Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest swojego dziecka, i jeśli to jest możliwe także chrzestnych, zapraszamy w piątek 21 lutego.
  5. W ramach Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdy piątek jest sprawowana Msza św. o godz. 1800, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy nowennowe. Zachęcamy do składania intencji, w których pragniemy się modlić we wspólnocie Kościoła. Kartki z intencjami wkładamy do skrzynki przy zakrystii.
  6. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizyty kolędowe w domach i mieszkaniach naszych parafian. Serdecznie dziękujemy za okazywaną życzliwość, gościnność i troskę o Kościół. W następną Niedzielę dokonamy podsumowania tegorocznej kolędy.
  7. Za tydzień taca gospodarcza. Za wszystkie złożone ofiary indywidualne, na konto, podczas kolędy, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne: BÓG ZAPŁAĆ!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” jest z dodatkiem Modlitwy o miłość i pisze o różnicy między namaszczeniem chorych a Wiatykiem. „Gość Niedzielny” wyjaśnia skąd się wzięła tradycja Mszy św. gregoriańskich? „Idziemy” pisze o sanktuarium w Lourdes. „Przewodnik Katolicki” przybliża postać kard. Tagle, prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Wanda Dębowska, lat 65,

† Zdzisław Krauze, lat 95,

† Janina Pabisiak, lat 58,

i † Irena Sieroń-Niemeczek, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

Modlitwa za IV Synod Archidiecezji Łódzkiej

Boże Wszechmogący w Trójcy Świętej Jedyny,

Ty mocą Ducha Świętego prowadzisz i ożywiasz cały Kościół – Oblubienicę Chrystusa.

Zgromadzeni we wspólnocie Łódzkiej Owczarni,

pragniemy razem wyruszyć w drogę,

aby dobrze przygotować się do jubileuszu stulecia jej powstania

poprzez owocne przeżycie IV Synodu naszej Archidiecezji.

Prosimy Cię, Ojcze Miłosierny,

aby młodzież otwierając się na Światło Wiary

wzrastała w latach, mądrości i łasce u Ciebie i u ludzi

oraz odważnie kroczyła za Jezusem i Jego nauką.

Błagamy Cię, Jezu – Synu Boga Żywego,

uczyń każdą z naszych rodzin miejscem komunii, Wieczernikiem modlitwy

i autentyczną szkołą Ewangelii,

aby Radość Miłości w niej przeżywana

stała się także radością Kościoła.

Wzywamy Cię, Duchu Święty Ożywicielu,

aby nasze parafie – wspólnoty uczniów misjonarzy

stały się środowiskami słuchania Słowa, adoracji i celebracji,

dialogu, ofiarnej miłości, świadectwa i dzielenia się wiarą.

Niech Radość Ewangelii dotrze do każdego człowieka

i niech nikt nie zostanie pozbawiony jej światła.

Maryjo, Matko Kościoła,

prowadź nas i wspieraj w synodalnej pielgrzymce wiary!

Święty Józefie, Patronie naszej Archidiecezji, módl się za nami!

Święta Faustyno, Apostołko Bożego Miłosierdzia, módl się za nami!

Święty Maksymilianie, Patronie Rodzin, módl się za nami!

Wszyscy święci i błogosławieni Archidiecezji Łódzkiej, módlcie się za nami!