Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

VI Niedziela Zwykła 16.02.2020

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Różańcem, szczególnie polecając naszą wspólnotę parafialną.
  2. We wtorek 19 lutego o godz. 1630 spotkanie formacyjne Żywego Różańca w salce obok kancelarii parafialnej. Zapraszamy chętnych!
  3. W trzeci piątek miesiąca 21 lutego po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się Konferencja przed chrztem dzieci. Zapraszamy rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest swojego dziecka, i jeśli to jest możliwe także chrzestnych .
  4. W przyszłą niedzielę 23 lutego po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na spotkanie formacyjne młodzież I klas szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2020 roku.
  5. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz. 1900. Bezpłatne bilety będzie można otrzymać przed wejściem do Atlas Areny.
  6. W ramach Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdy piątek jest sprawowana Msza św. o godz. 1800, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy nowennowe. Zachęcamy do składania intencji, w których pragniemy się modlić we wspólnocie Kościoła. Kartki z intencjami wkładamy do skrzynki znajdującej się przy drzwiach do zakrystii.
  7. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy tegoroczne wizyty kolędowe u naszych parafian. W dniach od 27 grudnia ubiegłego roku do 6 lutego bieżącego roku zostaliśmy przyjęci w 3018 domach i mieszkaniach, co stanowi 38,54% z całości, więcej o 1,5% niż rok temu. Nasza wspólnota parafialna w większości to ludzie w wieku dojrzałym. Wiele osób ze względu na choroby pozostaje na stałe w swoim lokum, korzystając bardzo często z pomocy rodzinnej i sąsiedzkiej. Dla niektórych wizyta kolędowa jest jedyną łącznością z parafią. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, okazywaną życzliwość, gościnność i troskę o Kościół. Spotkanie z duszpasterzem było okazją do przyjęcia Bożego błogosławieństwa, ale także do dawania odważnego świadectwa wiary i przynależności do Chrystusowego Kościoła w miejscu zamieszkania. Niepokoi fakt, że 19%, tj. prawie 1/5 mieszkańców z terenu parafii odmówiło spotkania z księdzem. Są to nie tylko ludzie innego wyznania i religii, ale często osoby przeżywające kryzys wiary, poszukujące Boga oraz także określające się jako niewierzące. Dużo, bo prawie 42,5%, mieszkań i domów było zamkniętych. Najczęściej są one puste lub wynajmowane. Stawia to wszystko przed nami, jako wspólnotą parafialną, nowe wyzwania i zachęca jeszcze bardziej do ufnej modlitwy. Dzięki tegorocznym ofiarom z kolędy możemy zainwestować w nowe trzy pary drzwi wejściowych do kościoła. Niech Bóg Wam błogosławi!
  8. Panu Marcinowi z ulicy Wspólnej dziękujemy za odnowienie krzyży przy kropielnicach. Dzisiaj taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone podczas kolędy, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Z „Niedzieli” dowiemy się jak rozmawiać o Bogu z nastolatkami oraz o udzielaniu dyspensy od urządzania zabaw w piątki. „Gość Niedzielny” pisze o Anieli Marii, która nieco ponad rok temu urodziła się dla nieba. Tematem tygodnia w „Idziemy” jest duszpasterstwo osób stanu wolnego. „Przewodnik Katolicki” pisze o specyficznej duchowości Meksykanów. Jest także tygodnik dla dzieci „Ola i Jaś”.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Krystyna Bienias, lat 73,

† Danuta Obłońska, lat 90,

† Ryszard Tarajkowski, lat 88,

i † Mieczysław Wódka, lat 83.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.