Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

VII Niedziela Zwykła 23.02.2020

 

  1. Rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Módlmy się w tym czasie za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, trwały w wierze i trzeźwości.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne w intencji trzeźwości Narodu, a młodzież I klas szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2020 roku, zapraszamy na spotkanie formacyjne do budynku przy dzwonnicy.
  3. W środę 26 lutego Popielcem rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W ten dzień obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Wielki Post jest przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową podczas Mszy św. o godz. 700, 730, 900 (dodatkowo) oraz 1700 i 1800 sprawowany będzie obrzęd posypania głów popiołem. W Popielec zbiórka ofiar do puszek na dzieła realizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  4. Z Wielkim Postem związane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odprawione w każdy piątek o godz. 1730 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 1800 dla dorosłych. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żalów w każdą niedzielę o godz. 1715.
  5. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz. 1900. Bezpłatne bilety będzie można otrzymać przed wejściem do Atlas Areny.
  6. Lutowa taca gospodarcza jest przeznaczona na nowe trzy pary drzwi wejściowych do kościoła. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy o Czterdziestu dniach szansy i o Buncie nastolatka. „Gość Niedzielny” pisze o kulcie Serca Jezusowego. Tematem tygodnia w „Idziemy” jest leczenie depresji. „Przewodnik Katolicki” ma dodatek 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień marca. Jest także tygodnik dla dzieci „Ola i Jaś” oraz najnowszy numer „L’Osservatore Romano”.
  8. W ostatnim tygodniu odeszła od nas:

† Barbara Jodełka, lat 92.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…  

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.