Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.2020

 

  1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zachęcamy o godz. 1500 do modlitwy Koronką w intencji ustania epidemii, za wszystkich chorych i zakażonych, o bezpieczeństwo dla tych, którzy się nimi opiekują oraz za zmarłych. W tych intencjach trwajmy także codziennie na modlitwie różańcowej w duchowej łączności o godz. 2030.
  2. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Do kosza przed ołtarzem składamy skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, których zawartość jest wsparciem dla działalności naszego Parafialnego Ośrodka Charytatywnego.
  3. Od poniedziałku, tj. 20 kwietnia, w zgromadzeniach religijnych może uczestniczyć więcej osób w zależności od wielkości powierzchni. Nasz kościół ma powierzchnię 1458,6m. Zgodnie z przyjęta zasadą – 1 osoba na 15 m2 – w świątyni mogą przebywać maksymalnie 97 osób.
  4. W tygodniu kościół jest otwarty w ciągu dnia. Można wstąpić na modlitwę osobistą i adorację Najświętszego Sakramentu. Osoby, które są zdecydowane przyjść w tym czasie do kościoła na modlitwę i podjąć czuwanie zapraszamy do zakrystii, aby wpisać się w grafik.
  5. W sobotę 25 kwietnia ks. proboszcz Jarosław Pater obchodzi imieniny. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji Solenizanta.
  6. W obecnej trudnej sytuacji jesteśmy szczególnie wdzięczni za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii: indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek. Za wszystkie składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. W związku z epidemią koronawirusa uroczystości I Komunii świętej zostają przeniesione na wrzesień. Pozostałyby te same Niedziele miesiąca, a więc 13 września przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 172, 20 września ze Szkoły Podstawowej Nr 65 i 27 września ze Szkoły Podstawowej Nr 55 i „Scholasticus”. Bierzmowanie odbędzie się także po wakacjach.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Roman Grzonek, lat 83,

† Stefania Kornblit, lat 95,

† Adam Pawlak, lat 69,

† Marian Sandomierski, lat 78

i † Helena Śliwa, lat 98.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie… 

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia

Módlmy się z ufnością o oddalenie epidemii śpiewając Suplikacje.