Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XII Niedziela Zwykła 21.06.2020

 

  1. Jutro, 22 czerwca, na Mszy św. o godz. 1800 będziemy gościć w naszej parafii neoprezbiterów. Serdeczne zapraszamy do wspólnej modlitwy za nich i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
  2. W środę 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  3. W piątek 26 czerwca na Mszy św. o godz. 1800 będziemy się modlić za dzieci i młodzież kończących rok szkolny.
  4. W związku z okresem letnim przypominamy, że ulega zmianie porządek Mszy świętych w niedziele. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy świętych o godz. 1300 i 1800.  Oznacza to, że Msze święte w niedziele będą sprawowane o godz. 700,  830, 1000 i 1130  oraz o godz. 1930. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna od poniedziałku do piątki tylko po południu w godz. 1500-1700.
  5. Dzisiaj taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” pisze o Wyzwaniach Kościoła po kwarantannie oraz o południowych rubieżach regionu łódzkiego. „Gość Niedzielny” omawia pobożne praktyki związane z pierwszym czwartkiem, z pierwszym piątkiem i z pierwszą sobotą miesiąca. „Idziemy” ukazuje ojcostwo jako dar i zadanie. „Przewodnik Katolicki” przybliża postać św. Brata Alberta Chmielowskiego. Jest także najnowszy numer „L’Osservatore Romano”.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Janusz Andrzejewski, lat 71,

† Łukasz Appel, lat 38,

† Kazimiera Dąbrowska, lat 90,

† Jakub Głowacki, lat 27,

i † Małgorzata Skrzek, lat 64.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia