Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XI Niedziela Zwykła 14.06.2020

 

  1. Tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie organizacyjne jutro, 15 czerwca, w kościele po Mszy św. o godz. 1800.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała, która w czwartek 18 czerwca zakończy się tradycyjnym poświęceniem wianków i ziół.
  3. W piątek 19 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, czyli nasz parafialny odpust. Przygotowywaliśmy się duchowo trwając na adoracji podczas tegorocznego Święta Eucharystii. Msze św. w dniu odpustu będą sprawowane o godz. 700, 730, 900, 1700 i 1800. Podczas Mszy św. o godz. 1800 bp Marek Marczak udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. W związku z epidemią koronawirusa prosimy o uczestnictwo we wcześniejszych godzinach Mszy św. Nabożeństwo czerwcowe w dniu odpustu wyjątkowo po Mszy św. o godz. 900. Natomiast po Mszy o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt zadośćuczynienia.
  4. W sobotę 20 czerwca obchodzimy w kościele wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  5. W związku z okresem letnim ulegnie zmianie porządek Mszy świętych w niedziele. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy świętych o godz. 1300 i 1800.  Oznacza to, że Msze święte w niedziele będą sprawowane o godz. 700,  830, 1000 i 1130  oraz o godz. 1930. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna od poniedziałku do piątki tylko po południu w godz. 1500-1700.
  6. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  7. Dzisiaj taca na budowę kościołów. Za tydzień taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tematem „Niedzieli” jest Bezpieczny senior, czyli jak się nie dać oszukać. Z „Gościa Niedzielnego” dowiemy się jak uznana projektantka mody została benedyktynką. „Idziemy” przybliża św. Antoniego, który jest nie tylko od rzeczy zagubionych. „Przewodnik Katolicki” pisze o Miłosierdziu w czasie epidemii. Jest także najnowszy numer „L’Osservatore Romano”.
  9. W ostatnim tygodniu odeszła od nas:

† Krystyna Recław, lat 86. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…      

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia