Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Najświętszej Trójcy 07.06.2020

 

  1. Tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne jutro, 8 czerwca w kościele po Mszy św. o godz. 1800.
  2. We wtorek 9 czerwca, ks. Proboszcz wraz ze swoimi kolegami będzie obchodził
    rocznicę święceń kapłańskich. O godz. 1200 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 1100. Zapraszamy wszystkich do modlitwy o świętość kapłanów i nowe powołania do służby w Kościele. Niech posługa kapłańska przynosi radość i niesie innym nadzieję Chrystusowej miłości.
  3. W czwartek 11 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte zostaną odprawione o godz. 700 i 830. W związku z epidemią koronawirusa, w tym roku procesja eucharystyczna będzie wokół kościoła po Mszy św. o godz. 1000. Kolejna Msza św. zostanie odprawiona  bezpośrednio po procesji. Msze święte wieczorne jak w każdą niedzielę: o godz. 1800 i 1930. Przez całą oktawę Bożego Ciała, w ramach nabożeństwa czerwcowego, będzie uroczysta procesja eucharystyczna. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele i podczas procesji oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  4. W tym roku zmienia się forma obchodów Święta Eucharystii. Będzie miała ona charakter adoracyjny w wymiarze parafialnym. Święto Eucharystii rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim w piątek 12 czerwca o godz. 2100 i adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnego dnia w sobotę 13 czerwca adoracja przez cały dzień. Eucharystia dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II o godz. 1800, po której odbędzie się nabożeństwo fatimskie. Całość zakończymy Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnej upamiętniającej wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi. Niech stanie się ona także naszym duchowym przygotowaniem do uroczystości odpustowej Najświętszego Serca Jezusowego.
  5. Przypominamy, ze nabożeństwa czerwcowe są sprawowane w tygodniu o godz. 1730, a w Niedziele po Mszy św. o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy.
  6. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy o Pielgrzymce pod specjalnym nadzorem oraz poznamy nowych księży Kościoła Łódzkiego. „Gość Niedzielny” pisze o trynitarzach. „Idziemy” przybliża tajemnicę Eucharystii. „Przewodnik Katolicki” przypomina historię procesji Bożego Ciała.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Jan Kawczyński, lat 88,

† Michał Krawczyk, lat 82,

i † Jadwiga Matusiak, lat 76. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie… 

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia