Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020

 

 1. Dzisiejsza Niedziela kończy wielkanocny okres liturgiczny. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 2. W poniedziałek rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony nabożeństwom do Serca Jezusowego. Jest to czas szczególnie bliski naszej parafii ze względu na jej tytuł: Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe są sprawowane w tygodniu o godz. 1730, a w Niedziele po Mszy św. o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Podczas nabożeństwa czerwcowego będziemy się modlić o świętość kapłanów i nowe powołania do służby w Kościele.
 4. W pierwszy piątek miesiąca, 5 czerwca, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730 i 1730. Miesiąc czerwiec jest dobrą okazją do przypomnienia znaczenia praktyki spowiedzi i Komunii świętej pierwszopiątkowej. Jest to forma wynagrodzenia Sercu Jezusowemu za krzywdy wyrządzane przez grzechy. Zachęcamy do tej praktyki dzieci, młodzież i dorosłych.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 czerwca, o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”.
 6. W tygodniu kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy na modlitwę osobistą
  i adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. W piątek 29 maja ks. Tomasz Sowik obchodził 10. rocznicę święceń kapłańskich. Jubilatowi składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie. Niech posługa kapłańska, szczególnie w naszej wspólnocie parafialnej, przynosi radość i umacnia w realizacji powołania niosącego innym nadzieję Chrystusowej miłości. Szczęść Boże!
 8. Dzisiaj zbiórka do puszek na wakacyjne akcje CARITAS. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy nowych diakonów Kościoła Łódzkiego. „Gość Niedzielny” pisze o Nastoletniej świętości. „Idziemy” przybliża Pierwszą spowiedź. „Przewodnik Katolicki” ma dodatek 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień czerwca.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Helena Kubiak, lat 87,

† Alina Rogaszewska, lat 63,

† Aleksandra Rysio, lat 63,

i † Eugeniusz Sokołowski, lat 88. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…    

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia