Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020

 

  1. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Odmawiamy ją podczas nabożeństw majowych w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  2. Przyszła niedziela 31 maja jest Uroczystością Zesłana Ducha Świętego. Rozpoczyna ona zwykły okres liturgiczny oraz kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  3. W związku z zaistniałą sytuacją, pielgrzymka do Rzymu w dniach 25-29 maja zostaje odwołana. Jesteśmy w trakcie ubiegania się o zwrot pieniędzy za zakupione bilety lotnicze. Termin zwrotu uzależniony jest od linii lotniczych. Pielgrzymi zostaną poinformowani, jak tylko otrzymamy stosowne informacje od przewoźników.
  4. W tygodniu kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy na modlitwę osobistą i adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy różańcowej. Codziennie o godz. 2030 w jedności z Papieżem Franciszkiem i z nami – Waszymi duszpasterzami – błagajmy Boga w intencji epidemii, chorych, służb medycznych i sanitarnych, a także w obliczu suszy o deszcz.
  6. Taca gospodarcza w maju  jest przeznaczona na zainstalowane już nowe drzwi do kościoła. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” znajdziemy list Benedykta XVI na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. „Gość Niedzielny” odkrywa tajemnicę św. Filipa Neri. „Idziemy” pisze o Promieniowaniu świętości Prymasa Tysiąclecia. „Przewodnik Katolicki” przypomina postać generała Władysława Andersa.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Teresa Bednarek, lat 86,

† Bogumił Górecki, lat 82,

† Lucyna Kasap, lat 91,

† Mirosława Piotrowska, lat 87,

† Stanisław Rakowski, lat 87,

i † Ryszard Wroński, lat 79.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie… 

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia

Śpiewając Suplikacje błagajmy Boga w intencji epidemii.