Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

VI Niedziela Wielkanocna 17.05.2020

 

  1. Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w poniedziałek 18 maja o godz. 1700 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za życie i pontyfikat Papieża Polaka oraz nawiedzenie Łodzi w 1987 roku podczas III pielgrzymki do Ojczyzny. Po nabożeństwie majowym zostaną złożone kwiaty i znicze pod pomnikiem św. Jana Pawła II.
  2. Młodzież, która w tym roku przystępuje do sakramentu bierzmowania, zapraszamy jutro na nabożeństwo majowe o godz. 1730, po którym odbędzie się spotkanie organizacyjne w domu parafialnym przy dzwonnicy.
  3. W piątek 22 maja rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  4. W związku z zaistniałą sytuacją, pielgrzymka do Rzymu w dniach 25-29 maja zostaje odwołana. Jesteśmy w trakcie ubiegania się o zwrot pieniędzy za zakupione bilety lotnicze. Termin zwrotu pieniędzy uzależniony jest od linii lotniczych. Pielgrzymi zostaną poinformowani o zwrocie, jak tylko otrzymamy stosowne informacje od przewoźników.
  5. W tygodniu kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy na modlitwę osobistą i adorację Najświętszego Sakramentu. Osoby, które przyjdą w tym czasie do kościoła i podejmą godzinne czuwanie zapraszamy do zakrystii, aby wpisać się w grafik.
  6. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej. O godz. 2030 w jedności z Papieżem Franciszkiem i z nami – Waszymi duszpasterzami – błagajmy Boga w intencji epidemii, osób chorych, służb medycznych i sanitarnych, a także w obliczu suszy o deszcz.
  7. Dzisiaj taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” w całości jest o Św. Janie Pawle II. „Gość Niedzielny” omawia statystykę katolików. „Idziemy” pisze o ocalonym z zarazy. „Przewodnik Katolicki” odkrywa siłę rodzinnego domu Jana Pawła II.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Edward Obórka, lat 89,

† Krystyna Kańska, lat 96,

† Wiesław Kikosicki, lat 85,

i † Maria Siekierska, lat 80.

Dnia 16 maja 2020 roku zmarł opatrzony świętymi sakramentami w 71 roku życia i 47 roku kapłaństwa śp. ksiądz prałat Jan Szadkowski – pierwszy proboszcz parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łodzi i Kanonik Gremialny Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej, Dziekan Dekanatu Łódź-Radogoszcz. Msza święta w intencji śp. zmarłego Księdza Prałata zostanie odprawiona w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łodzi w piątek 22 maja br. o godzinie 19:00. Pogrzeb rozpocznie się Mszą świętą w kościele parafialnym w Mazewie (k. Łęczycy) w sobotę 23 maja br. o godz. 12:00 i po niej nastąpi złożenie ciała do grobu znajdującego się na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie… 

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia

Śpiewając Suplikacje błagajmy Boga w intencji epidemii.