Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

V Niedziela Wielkanocna 10.05.2020

 

  1. W środę 13 maja obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. W związku z epidemią zamiast procesji w ramach nabożeństwa fatimskiego zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700, po której odmówimy różaniec i Litanię do Najświętszej Maryi Panny.
  2. Nabożeństwa majowe sprawowane są w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  3. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej. O godz. 2030, w duchowej łączności z Papieżem Franciszkiem i z nami – Waszymi duszpasterzami – błagajmy Boga o oddalenie epidemii, w intencji osób chorych oraz służb medycznych i sanitarnych, a także w obliczu suszy módlmy się o deszcz.
  4. W tygodniu kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy na modlitwę osobistą i adorację Najświętszego Sakramentu. Osoby, które są zdecydowane przyjść w tym czasie do kościoła na modlitwę i podjąć czuwanie zapraszamy do zakrystii, aby wpisać się w grafik.
  5. Młodzież, która w tym roku przystępuje do sakramentu bierzmowania, zapraszamy w poniedziałek 18 maja na nabożeństwo majowe o godz. 1730, po którym odbędzie się spotkanie organizacyjne w budynku przy dzwonnicy.
  6. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca maja taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy nieznane notatki Siostry Łucji, wizjonerki z Fatimy. „Gość Niedzielny” przybliża postać św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. „Idziemy” pisze o Bliźniakach w koloratkach. „Przewodnik Katolicki” odkrywa nieznane detale Drzwi Gnieźnieńskich.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Stanisław Lalicki, lat 75,

† Mariusz Lalicki, lat 45,

† Bożenna Mizgała, lat 68,

i † Stanisław Szczepanik, lat 80.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie… 

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia

Śpiewając Suplikacje błagajmy Boga w intencji epidemii.