Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

IV Niedziela Wielkanocna 03.05.2020

 

  1. Dziś w 4. Niedzielę Wielkanocy, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. 7 maja przypada pierwszy czwartek miesiąca. Niech nasza modlitwa umocni realizację naszego powołania zgodnie z wolą Boga i pomoże nam zachować wrażliwość duszy, abyśmy pomogli innym odczytać swoje powołanie i je z nadzieją podjąć.
  2. W piątek 8 maja będziemy obchodzić uroczystość ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu nie ma postu.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  4. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej. O godz. 2030, w duchowej łączności z Papieżem Franciszkiem i z nami – Waszymi duszpasterzami – błagajmy Boga o oddalenie epidemii oraz w intencji osób chorych, służb medycznych i sanitarnych, a także w obliczu suszy módlmy się o deszcz.
  5. W tygodniu kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy na modlitwę osobistą i adorację Najświętszego Sakramentu. Osoby, które są zdecydowane przyjść w tym czasie do kościoła na modlitwę i podjąć czuwanie zapraszamy do zakrystii, aby wpisać się w grafik.
  6. W obecnej trudnej sytuacji jesteśmy wdzięczni za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii: indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek. Za wszystkie składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” dowiemy się o najnowszych pracach konserwatorskich przy Cudownym Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej. „Gość Niedzielny” pisze o Wspólnotach Jerozolimskich nad Wisłą. „Idziemy” poszukuje odpowiedzi na pytanie: jak modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne? „Przewodnik Katolicki” jest z dodatkiem 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień maja.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Maria-Magdalena Muszycka-Kaczorowska, lat 56,

† Andrzej Piotrowski, lat 66,

i † Ryszard Stawiński, lat 80.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie… 

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia

Śpiewając Suplikacje błagajmy Boga o oddalenie epidemii.