Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020

 

 

  1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie to inauguruje obchody XII Tygodnia Biblijnego pod hasłem „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36) oraz nawiązuje do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.
  2. W piątek 1 maja, we wspomnienie św. Józefa rzemieślnika i opiekuna Św. Rodziny, rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą sprawowane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1800. Przez wstawiennictwo Matki Bożej módlmy się w intencji ustania epidemii koronawirusa, za wszystkich chorych i zakażonych, o bezpieczeństwo dla tych, którzy się nimi opiekują oraz za zmarłych. W obliczu suszy błagajmy także o deszcz. Z racji pierwszego piątku miesiąca po Mszy św. o godz. 730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Jezusowego. Tego dnia Msze św. są sprawowane jak w dni powszednie.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 maja, o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”.
  4. W tygodniu kościół jest otwarty w ciągu dnia. Można wstąpić na modlitwę osobistą i adorację Najświętszego Sakramentu. Osoby, które są zdecydowane przyjść w tym czasie do kościoła na modlitwę i podjąć czuwanie zapraszamy do zakrystii, aby wpisać się w grafik.
  5. W obecnej trudnej sytuacji jesteśmy wdzięczni za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii: indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek. Za wszystkie składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. W związku z epidemią koronawirusa uroczystości I Komunii świętej zostają przeniesione na wrzesień. Pozostałyby te same Niedziele miesiąca, a więc 13 września przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 172, 20 września ze Szkoły Podstawowej Nr 65 i 27 września ze Szkoły Podstawowej Nr 55 i „Scholasticus”. Bierzmowanie odbędzie się także po wakacjach.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Halina Majewska, lat 77,

† Danuta Misiek, lat 69,

i † Andrzej Sych, lat 55.

Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie… 

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia

Módlmy się z ufnością o oddalenie epidemii śpiewając Suplikacje.