Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XIV Niedziela Zwykła 05.07.2020

 

  1. Dzisiaj o godz. 1900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej Niedzieli miesiąca wraz z modlitwą o urodzaje.
  2. W sobotę 11 lipca przypada święto św. Benedykta, Patrona Europy
  3. Przypominamy o wakacyjnej zmianie porządku Mszy świętych w niedziele. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 1300 i 1800. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątki w godz. 1500-1700.
  4. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przygląda się granicom między wiarą a przesądem i zabobonem oraz przybliża świętych, którzy patronują Europie. „Gość Niedzielny” podpowiada, że na wątpliwości w wierze jest odpowiedź, tylko trzeba jej szukać oraz przypomina postać Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. „Idziemy” pisze o Kapłanach w pasiakach oraz wspomina osobę Ludwika Rydygiera, jednego z największych polskich chirurgów. „Przewodnik Katolicki” pisze o elektronicznej tacy w podmiejskiej parafii.
  6. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  7. W ostatnim tygodniu odeszły od nas:

† Milena ILIŃSKA, lat 37,

i † Sabina WARDĘCKA, lat 84.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia