Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XV Niedziela Zwykła 12.07.2020

 

  1. W poniedziałek 13 lipca po Mszy o godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, w ramach którego odmówimy różaniec i Litanię do Najświętszej Maryi Panny.
  2. W czwartek 16 lipca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel. U Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi, przy ul. św. Teresy 6, trwa Nowenna ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, którą prowadzi o. Ernest Zielonka OCD. Szczegóły w gablocie.
  3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w Niedziele nie ma Mszy świętych o godz. 1300 i 1800. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
  4. W przyszłą trzecią Niedzielę lipca taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  5. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” wyjaśnia niebezpieczne działanie sekt i pisze o animowanych zagrożeniach. „Gość Niedzielny” przypomina historię powierzenia Kościoła opiece św. Józefa i odkrywa Sanktuarium Matki Bożej Charłupskiej. „Idziemy” przybliża Męski Różaniec Warszawa. „Przewodnik Katolicki” pisze o Ostatnim spotkaniu w Ratyzbonie papieża seniora ze swoim starszym bratem.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Kazimiera Szczepaniak, lat 79,

† Mirosława Wojciechowska, lat 71,

† Kazimierz Ubysz, lat 79,

i babcia ks. Tomasza † Julianna Skura, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia