Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020

 

  1. W sobotę 25 lipca przeżywamy w Kościele święto św. Jakuba apostoła i czcimy św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców, a jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych. W sobotę po Mszy św. o godz. 1800 oraz w Niedzielę 26 lipca po wszystkich Mszach św. przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Serdecznie zapraszamy kierowców.
  2. 26 lipca wspominamy w Kościele świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom. Z tej okazji pamiętajmy, aby z wdzięcznością polecać Bogu naszych rodziców i dziadków.
  3. Dzisiaj taca gospodarcza. W przyszłą Niedzielę zbiórka do puszek na wsparcie tegorocznej akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Zebrane datki Caritas przeznaczy na zakup wyprawek szkolnych oraz sprzętu komputerowego do edukacji zdalnej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” szuka odpowiedzi na pytania: Czy wiara może uzdrowić relacje? Czy i kiedy można odmówić chrztu św. dziecku? „Gość Niedzielny” przytacza mity i prawdę o inkwizycji oraz odkrywa Sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy. „Idziemy” pisze o Różanym cmentarzu w Loretto. „Przewodnik Katolicki” przybliża postać czeskiego księdza Tomáša Halika. Polecamy także najnowszy numer „L’Osservatore Romano”
  5. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Marianna Blada, lat 85,

† Irena Kolanowska, lat 80,

† Jan Podgórski, lat 69,

i † Anna Sawicka, lat 83.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia