Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XVIII Niedziela Zwykła 02.08.2020

 

  1. W sobotę 1 sierpnia rozpoczęliśmy miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu w czasie wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych. Niech to świadectwo pomoże wielu osobom uwikłanym w pijaństwo i opanowanych chorobą alkoholową wrócić na drogę wolności.
  2. Dzisiaj o godz. 1900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej Niedzieli miesiąca wraz z modlitwą o trzeźwość narodu.
  3. W czwartek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę cudownej przemiany Chrystusa na górze Tabor wobec uczniów: Piotra, Jakuba i Jana. Tego dnia przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas nabożeństwa o godz. 1730 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W piątek 7 sierpnia wspominamy bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela  Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz Patrona Stowarzyszenia Rodziny Jego imienia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700. Z racji pierwszego piątku miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 1730.
  5. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  6. Lipcowa taca gospodarcza przeznaczona jest na spłatę nowych drzwi wejściowych do kościoła. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy anioły i Geniusza wielkiej skromności Ennio Morricone. „Gość Niedzielny” pisze o gotyckich katedrach i przybliża postać Bernarda Ładysza. „Idziemy” wspomina walczącego w Powstaniu Warszawskim poetę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. „Przewodnik Katolicki” pisze o siostrach zakonnych z powstania.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Przemysław Mroczek, lat 36,

† Bolesław Kubiak, lat 76,

i † Janina Sikorska, lat 86. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.