Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XIX Niedziela Zwykła 09.08.2020

 

  1. W czwartek 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się nabożeństwo Fatimskie z różańcem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W piątek 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, gorliwego czciciela Matki Bożej, który oddał swoje życie za współwięźnia w Oświęcimiu.
  3. W sobotę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To także 100. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego. W naszym kościele porządek Mszy świętych jak w wakacyjne niedziele. Po każdej Eucharystii tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.
  4. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, serdecznie zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji – pielgrzymce Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września br. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
  5. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Ze względu na pandemię będzie mogło pielgrzymować 100 osób dziennie. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: JEDEN DUCH, JEDNO SERCE. Zapisy od 17 sierpnia w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40). Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii do grupy duchowej. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się w gablocie. 12 sierpnia zaczniemy Nowennę przed rozpoczęciem Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę, którą będziemy odmawiać po wieczornych Mszach św.
  6. W dzisiejszą Niedzielę zbiórka ofiar na tacę na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi. W przyszłą Niedzielę taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy świętych na każdy kłopot i historię łódzkiego bohatera Cudu nad Wisłą Jana Kowalskiego. „Gość Niedzielny” pisze o recepcie św. Ignacego na pojednanie i przybliża Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej. Z „Idziemy” poznamy Maryję Mundzia Kolbego. „Przewodnik Katolicki” pisze o męczenniku z alpejskiej wioski.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Tadeusz Beta, lat 83,

† Ryszard Chorążak, lat 73,

† Aleksander Jarosik, lat 67,            

† Andrzej Napieralski, lat 67,

† Marian Pernak, lat 92,

i † Cecylia Steczkowska, lat 90. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…       

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.