Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XX Niedziela Zwykła 16.08.2020

 

  1. W piątek 21 sierpnia br. wyruszy z Łodzi 95. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ze względu na pandemię będzie mogło pielgrzymować 100 osób dziennie. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii do grupy duchowej. Trwa Nowenna w intencji tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, którą odmawiamy po Mszach wieczornych.
  2. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki, serdecznie zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji – pielgrzymce Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września br. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
  3. Ksiądz Arcybiskup, Metropolita Łódzki, skierował do posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. Wojciecha Mikulskiego jako nowego wikariusza. Ks. Wojciech zakończył w Rzymie studia specjalistyczne w zakresie teologii dogmatycznej. Serdecznie go witamy w naszej wspólnocie parafialnej oraz zapewniamy o modlitwie i życzliwości.
  4. W dzisiejszą trzecią Niedzielę miesiąca jest taca gospodarcza. Także dzisiaj w kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „Solidarni z Bejrutem”. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o łódzkim kościele wotum za Cud nad Wisłą oraz o dziełach upamiętniających Bitwę Warszawską w Castel Gandolfo i w Loreto we Włoszech. „Gość Niedzielny” rozmawia z ks. abp Grzegorzem Rysiem o problemach polskiego Kościoła i przybliża Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej. „Idziemy” odkrywa historię obrazu Jana Henryka Rosena „Polska – Matka świętych, tarcza chrześcijan”, którego pierwsza publiczna ekspozycja odbywa się na Zamku Królewskim w Warszawie . „Przewodnik Katolicki” pisze o Pierwszej Komunii Świętej w dobie pandemii.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Tadeusz Mroziński, lat 77,

† Jerzy Naumowicz, lat 72,

i † Jerzy Siekielski, lat 68. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…       

Pomódlmy się także o ukojenie w bólu dla rodziców zmarłej Amelki Maciaszek, która żyła jeden dzień. Zdrowaś Maryjo…

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.