Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020

 

  1. W środę 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Jest to święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła, ale także uwieńczenie pątniczego trudu pielgrzymek z terenu Archidiecezji Łódzkiej na Jasną Górę.
  2. Z racji stulecia diecezji organizowana jest jubileuszowa pielgrzymka Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, która odbędzie się w sobotę 12 września br. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
  3. Sierpniowa taca gospodarcza jest przeznaczona na pokrycie części kosztów związanych z remontowaną obecnie górną elewacją i gzymsami kościoła. Odpadające kawałki tynku stanowiły poważne zagrożenie. Częściowo także jest rozbierany komin na kościele, który groził zawaleniem. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o polskim charyzmacie maryjnym oraz o bohaterstwie diakona Piórko. „Gość Niedzielny” rozmawia o współczesnej parafii i przybliża Sanktuarium Matki Bożej Jaworzańskiej. „Idziemy” odkrywa charyzmat misjonarza świeckiego w rozmowie z Danielem Kasprowiczem posługującym na Madagaskarze. „Przewodnik Katolicki” pisze o Cudownym Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej i przybliża postać zmarłej piosenkarki Ewy Demarczyk.
  5. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Marek Bogusławski, lat 68,

i † Marianna Duda, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.