Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXIII Niedziela Zwykła 06.09.2020

 

  1. Dzisiaj z racji na pierwszą Niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 1800, nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu.
  2. Po przerwie wakacyjnej w czwartek 10 września br. wznawia działalność nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Pomoc udzielana jest w każdy czwartek od godz. 1700. Do skorzystania z niej zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące z terenu naszej parafii. Zwracamy się z prośbą o wsparcie poprzez składanie darów w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności oraz ofiar pieniężnych. Dary żywnościowe można złożyć w Punkcie Pomocy w budynku przy dzwonnicy w każdy czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Zapraszamy również chętnych do pomagania.
  3. Z racji 100-lecia diecezji organizowana jest jubileuszowa pielgrzymka Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, która odbędzie się w sobotę 12 września br. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
  4. W przyszłą Niedzielę 13 września po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się nabożeństwo Fatimskie z różańcem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św., aby dany przez Boga nowy czas rozpocząć w łasce uświęcającej.
  6. W Niedziele 13, 20 i 27 września br. odbędą się w naszej parafii Pierwsze Komunie Święte na Mszach św. o godz. 1000 i 1130. Ze względu na epidemię prosimy Parafian o udział w innych godzinach sprawowania Eucharystii. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  7. Parafia otrzymała Kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi w cenie 10 zł. Nabywając go wspieramy misjonarzy.
  8. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy Krewnych Matki Bożej oraz ocenę naszego kraju z perspektywy nuncjusza apostolskiego abp. Salvatore Pennacchio. „Gość Niedzielny” przypomina postać papieża Grzegorza Wielkiego i przybliża Zgromadzenie końca świata. „Idziemy” pisze o Wojsku papieża. „Przewodnik Katolicki” podejmuje temat katechezy w szkole.
  10. W poniedziałek 31 sierpnia br. zmarł nagle śp. ks. prał. Zdzisław Banul, proboszcz parafii Najświętszego Sakramentu w Łodzi. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu wraz z naszymi Parafianami, którzy w ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Urszula Kowalska, lat 81,

i † Wacław Perendyk, lat 90. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…    

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.