Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020

 

  1. Rozpoczyna się X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”. Niech troska o wychowanie młodego pokolenia staje się naszym wspólnym wysiłkiem. W tej intencji dzisiaj po Mszy św. o godz. 18oo w ramach Nabożeństwa Fatimskiego pomodlimy się Różańcem.
  2. Członków Żywego Różańca zapraszamy we wtorek 15 września br. na Mszę św. o godz. 1700, po której odbędzie się spotkanie w salce obok kancelarii parafialnej.
  3. W piątek 18 września br. przypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17oo, dzieci i młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi, aby dany przez Boga nowy czas roku szkolnego i katechetycznego rozpocząć w łasce uświęcającej.
  4. Po przerwie wakacyjnej wznowił działalność nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Pomoc udzielana jest w każdy czwartek od godz. 1700. Do skorzystania z niej zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące z terenu naszej parafii. Zwracamy się z prośbą o wsparcie poprzez składanie darów w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności oraz ofiar pieniężnych. Dary żywnościowe można złożyć w Punkcie Pomocy w budynku przy dzwonnicy w każdy czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Zapraszamy również chętnych do pomagania.
  5. W Niedziele 20 i 27 września br. odbędą się w naszej parafii Pierwsze Komunie Święte na Mszach św. o godz. 1000 i 1130. Ze względu na epidemię prosimy Parafian o udział w innych godzinach sprawowania Eucharystii. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  6. Parafia otrzymała Kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi w cenie 10 zł. Nabywając go wspieramy misjonarzy.
  7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na sfinansowanie prac budowlanych Domu Opieki „Pomocna Dłoń” jako dar z racji Jubileuszu 100-lecia powstania Diecezji Łódzkiej. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy Człowieka, który nie lękał się Szatana oraz przeczytamy o Komórkach, które leczą. „Gość Niedzielny” przypomina postać św. Hildegardy, mistyczki znad Renu. „Idziemy” pisze o Świętości i złu w Kościele. „Przewodnik Katolicki” wspomina śp. kardynała Mariana Jaworskiego.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Paweł Biskupski, lat 67,

i † Roman Gurowski, lat 81. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.