Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18oo w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji trwającego Synodu Duszpasterskiego w Kościele Łódzkim.
  2. W przyszłą niedzielę 27 września br. odbędą się w naszej parafii Pierwsze Komunie Święte na Mszach św. o godz. 1000 i 1130. Ze względu na epidemię prosimy Parafian o udział w innych godzinach sprawowania Eucharystii. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  3. Zakończył posługę organisty pan Kamil, który wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Dziękując za dwuletnią pracę polecajmy go w modlitwie Bogu. Niech moc Ducha Świętego da mu łaskę dobrego rozeznania powołania do kapłaństwa. Witamy nowego organistę pana Marcina i życzymy mu, aby swoją posługą nie tylko pomagał nam w pięknym przeżywaniu Liturgii, ale także osobiście doświadczał radości z wiary w Boga. Szczęść Boże!
  4. W naszej parafii w piątki odprawiamy Wieczystą Nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w ramach której o godz. 1800 jest sprawowana Msza św., a po niej modlitwy nowennowe. Zapraszamy do składania intencji na kartkach do skrzynki przy zakrystii.
  5. Parafia otrzymała Kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi. Nabywając go wspieramy misjonarzy.
  6. Dzisiaj taca gospodarcza. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy Kucharza biedaków oraz przeczytamy o charytatywnej pomocy Kościoła. „Gość Niedzielny” pisze o tym, jak wyglądał Jezus z Nazaretu. „Idziemy” przybliża Kościół w mediach i media w Kościele. „Przewodnik Katolicki” odkrywa zbiorowy portret polskich kandydatów do kapłaństwa.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Wiesław Babicz, lat 73,

† Krystyna Chachaj, lat 68,

† Barbara Dubel, lat 78,

† Leokadia Jerzak, lat 70,

† Helena Kulesza, lat 93,

i † Jakub Szczepaniak, lat 79.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…         

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.