Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2020

 

  1. Od lat Koronka na ulicach miast zgromadzi nas na skrzyżowaniach dróg 28 września o godz. 1500 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę o Miłosierdzie Boże i o pokój na świecie.
  2. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800. Przypominamy, że w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów.
  3. Także w czwartek 1 października wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus. W kościele Sióstr Karmelitanek przy ul. św. Teresy jest odpust. Szczegóły w gablocie.
  4. 2 października przypada pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego po Mszy o godz. 730 Zachęcamy do praktykowania pierwszych piątków miesiąca i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej podczas wszystkich Mszy świętych.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 października, Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 730 jest sprawowana w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia MARYJA i Telewizji TRWAM.
  6. W przyszłą niedzielę 4 października Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich wiernych do uczestniczenia we Mszach św. związanych z uroczystym ogłoszeniem w kościołach stacyjnych Jubileuszu 100-lecia utworzenia Diecezji Łódzkiej. Kościołem stacyjnym dla naszej parafii jest kościół Wniebowzięcia NMP w Łodzi, przy placu kościelnym. Za tydzień o godz. 1800 Mszy św. będzie tam przewodniczył Ks. Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  7. Są jeszcze do nabycia Kalendarze misyjne z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  8. Wrześniowa taca gospodarcza jest przeznaczona na spłatę kosztów związanych z wyremontowaną górną elewacją i gzymsami kościoła oraz na dalsze naprawy dachu kościoła i plebanii. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o nowych cudach świętego Ojca Pio. „Gość Niedzielny” pisze o tajemnicy spowiedzi wiążącej kapłana. „Idziemy” przybliża Dżentelmenów z nieba. „Przewodnik Katolicki” zawiera dodatek „5 minut z Bogiem – modlitwa na każdy dzień października”.