Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXXII Niedziela Zwykła 08.11.2020

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 pomodlimy za zmarłych wypominkami oktawalnymi.
  2. W środę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, podczas której będziemy się modlić w intencji Ojczyzny oraz za wszystkich tych, którzy utracili życie w Jej obronie.
  3. IV Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę 15 listopada. Łódzka CARITAS przekazała „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Papierowa torba dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem. Zebrane w ten sposób dary posłużą pomocą najuboższym organizowaną przez nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej.
  4. Serdecznie dziękujemy osobom, które przez dwa tygodnie czuwały w godzinach nocnych przy naszym kościele. Gorąco zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła w Polsce.
  5. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2020, a także kalendarze misyjne Sióstr Służebniczek NMP NP.
  6. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości. Obecnie w naszej świątyni może przebywać 97 osób.
  7. Z racji IV Światowego Dnia Ubogich dzisiejsza taca przeznaczona jest na ubogich. Do puszki zbieramy ofiary na Kościół Prześladowany. W przyszłą Niedzielę taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o Frontowych duszpasterzach i o błogosławionym piętnastolatku Carlo Acutis. W „Gościu Niedzielnym” poznamy nowych kardynałów powołanych przez papieża Franciszka. „Idziemy” przybliża postać s. Wandy Boniszewskiej z bezhabitowego Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. „Przewodnik Katolicki” wspomina Chiarę Corbellę Petrillo, matkę ofiarującą swoje życie za dzieci.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

† Henryka Kulawińska, lat 89,

† Mirosław Próchniewski, lat 78,

† Ludwik Rutkowski, lat 92,

† Ziemowit Stachura, lat 37,

i † Stanisław Swurka, lat 77. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia