Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXXIII Niedziela Zwykła 15.11.2020 4. Światowy Dzień Ubogich

 

  1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele 4. Światowy Dzień Ubogich. W ich intencji pomodlimy się Różańcem po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa. Za przekazane dary w „Tytkach charytatywnych”, będących wsparciem dla najuboższych, serdecznie dziękujemy.
  2. W przyszłą Niedzielę, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, odbędzie się poświęcenie opłatków. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2020, a także kalendarze misyjne Sióstr Służebniczek.
  3. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  4. Dzisiaj taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  5. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o Życiu po śmierci dla sceptyków oraz o włoskiej mistyczce i stygmatyczce Natuzzo Evolo. „Gość Niedzielny” szuka odpowiedzi na pytanie: Dlaczego młodzież wyszła na ulice? „Idziemy” przybliża postać 20-letniej Teresy Grodzińskiej, która zginęła heroicznie broniąc swoją godność przed sowietami. „Przewodnik Katolicki” pisze o ubogich w Kościele.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

† Jan Dąbek, lat 80,

† Sławomir Góra, lat 61,

† Teresa Gralińska, lat 71,

† Anna Jankowska, lat 75,

† Franciszek Kawczyński, lat 90,

† Stanisława Kosińska, lat 95,

† Wiesława Kuberska, lat 88,

† Anna Łysiak, lat 93,

† Liliana Modrzejewska, lat 90,

i † Eugeniusz Szewczyk, lat 85.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia