Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020

 

  1. W dzisiejszą Niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 1000 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i zostanie odmówiona Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia.
  2. Także w dzisiejszą Niedzielę odbywa się poświęcenie opłatków. W tym roku nie będą one rozprowadzane po domach w naszej parafii. Opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. W zakrystii są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także kalendarze misyjne Sióstr Służebniczek. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
  3. Za tydzień, pierwszą Niedzielą Adwentu, rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny. Adwent bezpośrednio przygotowuje nas do godnego, chrześcijańskiego przeżycia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale także na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa w mocy i chwale. Przez cały Adwent w dni powszednie Msze święte roratnie odprawiane będą o godz. 700.
  4. 22 listopada, Kościół wspomina Św. Cecylię, Patronkę Muzyki Kościelnej. Polecając w modlitwie muzyków kościelnych, szczególnie naszego Pana organistę, życzymy, aby piękno wykonywanej muzyki zbliżało nas do Boga oraz dawało wiele radości i satysfakcji z pełnionej posługi.
  5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Listopadowa taca gospodarcza jest przeznaczona na wymianę spalonych lamp oświetleniowych w naszej świątyni. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” dowiemy się czym dla nas, katolików, są sakramenty. „Gość Niedzielny” szuka odpowiedzi na pytanie: Jak przeżyć Mszę w telewizji? „Idziemy” pisze o Kościele po męsku. „Przewodnik Katolicki” przybliża nauczanie społeczne papieża Franciszka.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

† Krystyna Andrzejewska, lat 77,                                                                    

† Genowefa Bolek, lat 85,

† Teodozja Maciołek, lat 90,

† Anna Modzeleska-Granecka, lat 77,

† Zofia Myślińska, lat 84,

i † Andrzej Pukaczewski, lat 87. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…          

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia