Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

II Niedziela Adwentu 06.12.2020

 

  1. Dzisiaj z racji na pierwszą Niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 1800, nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu.
  2. Każdy dzień Adwentu przybliża nas na spotkanie z Jezusem. Niepowtarzalny klimat w tym okresie liturgicznym tworzą Msze św. roratnie ku czci NMP, które są sprawowane przez cały Adwent w dni powszednie o godz. 7oo. Serdecznie zapraszamy ze świecami.
  3. We wtorek, 8 grudnia, świętujemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji o godz. 1200 odbędzie się nabożeństwo: Godzina Łaski. Serdecznie zapraszamy!
  4. Poświęcone opłatki w tym roku nie są rozprowadzane po domach w naszej parafii. Można je nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych i chorych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. Są także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kalendarze misyjne. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
  5. W dzisiejszą Niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. Tematem „Niedzieli” jest dobra spowiedź.  „Gość Niedzielny” przybliża postać doktora Edmunda Wojtyły. „Idziemy” pisze o Godzinie Łaski. „Przewodnik Katolicki” rozmawia z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem o współczesnym Kościele.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

† Zofia Heske, lat 90,                                                                   

† Stanisław Idzikowski, lat 78,

† Antoni Krzyżanowski, lat 92,

† Irena Mularczyk, lat 88,

i † Bogusław Staszyński, lat 84.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia