Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

III Niedziela Adwentu 13.12.2020

 

  1. Dzisiaj przypada 39. rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Po Mszy św. o godz. 1800, w ramach nabożeństwa, pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia za naszą Ojczyznę, zwłaszcza za Ofiary Stanu Wojennego.
  2. Każdy dzień Adwentu przybliża nas na spotkanie z Jezusem. Pomocą do dobrego przeżycia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale także do przygotowania się na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa w mocy i chwale, będą Rekolekcje Adwentowe, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 20 grudnia. Poprowadzi je o. Mateusz Pawłowski, oblat z Grotnik. Prosimy o zapoznanie się z programem, który jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zmobilizujmy się, aby dobrze przeżyć dany nam od Boga ten święty czas. Poinformujmy naszych bliskich i znajomych. Pamiętajmy o modlitwie i sakramencie spowiedzi.
  3. Przez cały Adwent w dni powszednie o godz. 700 zapraszamy na Msze św. roratnie ku czci NMP.
  4. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych i chorych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. Są także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kalendarze misyjne. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
  5. W dzisiejszą Niedzielę zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” pisze o posłuszeństwie w Kościele. „Gość Niedzielny” przybliża postać św. Łucji. „Idziemy” pisze o Wizycie duszpasterskiej w pandemii. Tematem „Przewodnika Katolickiego” są niepełmosprawni w Kościele.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

† Szczepan Antos, lat 93,

† Marian Czarniak, lat 60,

† Artemiusz Czkwianianc, lat 81,

† Zbigniew Jaworski, lat 64,

† Jadwiga Kalista, lat 82,

† Janina Kawczyńska, lat 90,

† Zbigniew Matusiak, lat 68,

† Barbara Szaradowska, lat 83,

i † Jadwiga Szymańska, lat 75. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia

 

Józefie, synu Davida, nie bój się (Mt 1, 20)

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i Świętej Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi–Julianowie

Rekolekcjom przewodniczy o. Mateusz Pawłowski OMI

 

IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020

 

700             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

830             Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1000           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1130           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci

1300           Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

1800              Msza św. z nauką rekolekcyjną dla młodzieży

Nabożeństwo ku czci św. Józefa

1930          Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych

 

 

poniedziałek * wtorek (21–22 grudnia 2020)

Dni Pojednania

 

700             Roraty z nauką rekolekcyjną

1500          Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia

Spowiedź święta

1700           Msza św. z nauką rekolekcyjną

1800           Msza św. z nauką rekolekcyjną