Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Narodzenie Pańskie 25.12.2020

 

 

 

Narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan (Łk 2, 11)

 

Bóg zstąpił na ziemię, dał nam samego siebie w swoim Synu.

To niezwykły dar, że Boże zbawienie dociera do człowieka.

Niech tajemnica Betlejemskiej Nocy przenika i kształtuje nasze serca

oraz będzie źródłem łaski, radości i pokoju.

Szczęść Boże

 

  1. Za przygotowanie Bożonarodzeniowego wystroju naszego kościoła serdecznie dziękujemy siostrze Elżbiecie zakrystiance oraz zgranemu Zespołowi zaangażowanych i wrażliwych parafian, Druhom ZHR przy naszej parafii oraz Ministrantom. Wdzięczni jesteśmy Firmie H. Skrzydlewska za ofiarowane choinki, a anonimowej Parafiance za ufundowanie wszystkich kwiatów Gwiazd Betlejemskich, które są w kościele. Za poświęcony czas, wykonane prace i przekazane dobra: Serdeczne Bóg zapłać!
  2. Ze względu na stan epidemiologiczny w tym roku „kolęda” nie odbędzie się w dotychczasowej formie tradycyjnych odwiedzin naszych parafian w ich mieszkaniach i domach. Od poniedziałku 4 stycznia 2021 roku będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic lub bloków do kościoła na Eucharystię. Z tymi, którzy zechcą przyjść, pragniemy się modlić, błogosławić rodzinom i wypraszać Boże błogosławieństwo.
  3. Z racji trwającej pandemii tradycyjny Orszak Trzech Króli w Łodzi odbędzie się w formie akcji charytatywnej. Tak, jak Trzej Królowie ofiarowali Jezusowi złoto, kadzidło i mirrę, tak każdy z nas będzie mógł ofiarować swój dar dla Jezusa. Specjalne torby „Dar dla Nowonarodzonego” można zabrać do domu i wypełnić produktami dla niemowląt i małych dzieci (np. mleko modyfikowane, kaszki, kosmetyki dziecięce, smoczki lub pieluszki). Swój dar będzie można złożyć do 3 stycznia przy szopce. Trzej Królowie 6 stycznia przekażą wszystkie dary dzieciom z Domu Samotnej Matki oraz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej. Jednocześnie prowadzona jest zbiórka funduszy na sprzęt medyczny dla Łódzkiego Hospicjum przy ulicy Łupkowej. Wpłat można dokonywać na stronie dobromat24.pl. 
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Świąteczne, podwójne numery tygodników są z różnorodnymi dodatkami z okazji Bożego Narodzenia.
  5. Zbawicielu, przyjdź i zamieszkaj w naszych sercach, aby moc Twojej miłości przemieniała nasze życie. Przyjmijmy liturgiczne błogosławieństwo!