Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa 27.12.2020

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo ku czci Św. Rodziny.
  2. Czwartek 31 grudnia jest ostatnim dniem mijającego 2020 roku. O godz. 1700 odprawiona zostanie Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będzie to okazja do podzielenia się refleksją na temat mijającego roku, podejmowanych działań duszpasterskich i materialnych. Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie na zakończenie roku. Tego dnia w związku z ograniczeniami epidemiologicznymi nie będzie Mszy św. o godz. 1800.
  3. W piątek 1 stycznia początek roku 2021 i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia, Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 730 w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia MARYJA i Telewizji TRWAM.
  5. Ze względu na stan epidemiologiczny w tym roku „kolęda” nie odbędzie się w dotychczasowej formie, czyli tradycyjnych odwiedzin naszych parafian w ich mieszkaniach i domach. Od poniedziałku 4 stycznia 2021 roku będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic lub bloków do kościoła na Eucharystię. Z tymi, którzy zechcą przyjść, pragniemy się modlić, błogosławić rodzinom i wypraszać Boże błogosławieństwo.
  6. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” znajdziemy ciekawe wywiady: z podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem i z aktorem Rafałem Porzezińskim. „Gość Niedzielny” jest z dodatkiem Litanii do Dzieciątka Jezus. W tygodniku „Idziemy” znajdziemy kalendarz ścienny: Ojczyzna św. Szarbela. W „Przewodniku Katolickim” ojciec Badeni OP przypomina o paruzji.
  8. Wczoraj odeszła do Pana, przeżywszy 82 lata, mama ks. Proboszcza Genowefa Pater. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu i tych parafian, którzy w ostatnim tygodniu od nas odeszli:

† Janina Kosiorkiewicz, lat 72,

† Daniela Michalak, lat 97,                                                          

† Andrzej Plesiak, lat 63,

i † Ireneusz Rachubiński, lat 83.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia