Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

2. Niedziela Zwykła 17.01.2021

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Różańcem o jedność chrześcijan.
  2. Msza św. w intencji ofiar mordu więźniów w łódzkim Radogoszczu, którego dokonano w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 r., będzie sprawowana w Bazylice Archikatedralnej w poniedziałek 18 stycznia o godz. 1200.
  3. W trzeci czwartek miesiąca 21 stycznia o godz. 1730 zapraszamy na Różaniec.
  4. Za tydzień 24 stycznia będzie Niedziela Słowa Bożego. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu ma być poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy do czytania, rozważania i kontemplowania Pisma Świętego.
  5. Dziękujemy parafianom, którzy w ramach tegorocznej „kolędy” przybyli do kościoła na Eucharystię o godz. 1800, aby się modlić i wypraszać Boże błogosławieństwo dla siebie oraz swoich bliskich. Po zakończeniu narodowej kwarantanny będzie możliwa kolęda indywidualna na zaproszenie. W najbliższym tygodniu na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy parafian:

18.01.2021 (poniedziałek): ul. Gdyńska, ul. Hipoteczna i ul. Mackiewicza.

19.01.2021 (wtorek): ul. Grunwaldzka, ul. Kniaziewicza, ul. Piotrowiczowej i ul. Pojezierska.

20.01.2021 (środa): ul. Brukowa, ul. Orna, ul. św. Teresy, ul. Nad Sokołówką,  ul. Kalinowa, ul. Osinowa , ul. Morwowa i ul. Jana.

Proszę przynieść naczynie na wodę święconą, którą po powrocie z kościoła pokropimy nasze domy i mieszkania.

  1. Dzisiaj taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  2. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przypomina tragedię radogoską ze stycznia 1945 roku i wspomina poetę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W „Gościu Niedzielnym” dr Ewa Dąbrowska opowiada o zasadach i zaletach postu Daniela. Tygodnik „Idziemy” odpowiada na pytanie: Biblia łączy czy dzieli? „Przewodnik Katolicki” pisze o niezwykłej historii latynowskiego pro-life.
  3. W ostatnim tygodniu od nas odeszły:

† Urszula Lingen, lat 87,

† Jadwiga Pongowska, lat 82,                                                      

† Halina Rutkowska, lat 87,

i † Helena Zygmuntowicz, lat 91.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia