Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

3. Niedziela Zwykła 24.01.2021

 

  1. Dziś obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu zwykłego jest poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Z tej racji w najbliższym tygodniu, od poniedziałku do soboty, o godz. 1730 będziemy czytać w kościele Pismo Święte. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy także do osobistego czytania, rozważania i kontemplowania Słowa Bożego.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo do Ducha Świętego o dar jedności dla Kościoła.
  3. Dziękujemy parafianom, którzy w ramach tegorocznej „kolędy” przybyli do kościoła, aby się modlić i wypraszać Boże błogosławieństwo dla siebie oraz swoich bliskich. Po zakończeniu narodowej kwarantanny będzie możliwa kolęda indywidualna na zaproszenie.
  4. Styczniowa taca gospodarcza jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Za miesiąc grudzień do zapłacenia jest 4994 zł. Dziś w kościołach w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi, które dotknęło Chorwację. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  5. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przypomina o 100. rocznicy poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i przybliża postać przyszłego błogosławionego Rozario Livatino, sycylijskiego sędziego zamordowanego przez mafię w 1990 roku. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy reportaż z Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Tygodnik „Idziemy” pisze o modzie na apostazję. „Przewodnik Katolicki” szuka odpowiedzi na pytanie: Czy hiszpańskie klasztory czeka zagłada?
  6. W ostatnim tygodniu od nas odeszły:

† Jerzy Brzeziński, lat 58,

† Andrzej Grzybkowski, lat 80,                                                   

† Józef Kurpiewski, lat 87,

† Mirosław Leśniak, lat 76,

† Grażyna Sawicka, lat 54,

† Włodzimierz Wiktor, lat 84,

i † Teresa Witkowska, lat 83.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia