Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

5. Niedziela Zwykła 07.02.2021

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. W czwartek 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy XXIX Światowy Dzień Chorego. W tym dniu na Mszach o godz. 900 (dodatkowo) i o godz. 1800 będzie udzielany chorym sakrament namaszczenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.
  3. Młodzież pierwszych klas szkół ponadpodstawowych, która trzeci rok przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii w roku 2021, zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 21 lutego po Mszy św. o godz.1800.
  4. W ramach Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdy piątek jest sprawowana Msza św. o godz. 1800, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy nowennowe. Zachęcamy do składania intencji, w których pragniemy się modlić we wspólnocie Kościoła. Kartki z intencjami wkładamy do skrzynki przy zakrystii.
  5. Za złożone na utrzymanie kościoła ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  6. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o warunkach jakie stawia Kościół kandydatom do bierzmowania i jak Ojciec Pio przeżył epidemię. Z „Gościa Niedzielnego” dowiemy się co mówi do nas Apokalipsa św. Jana oraz o pracy lutnika z Zakopanego. Tygodnik „Idziemy” pisze o Papieskiej aptece. „Przewodnik Katolicki” odnosi się do objawień prywatnych w Kościele.
  7. W ostatnim tygodniu od nas odeszli:

† Ewa Pluta, lat 66,

† Marek Sawicki, lat 57,                                                              

† Władysława Szadkowska, lat 90,

† Waldemar Szymański, lat 76,

i † Mirosława Wiślicka, lat 88.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia