Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

6. Niedziela Zwykła 14.02.2021

 

  1. Rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Módlmy się w tym czasie za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, trwały w wierze i trzeźwości.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne w intencji trzeźwości Narodu.
  3. W środę 17 lutego Popielcem rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który jest przygotowaniem do Świąt Wielkanocnych. W ten dzień obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i post ścisły. W Środę Popielcową podczas Mszy św. o godz. 700, 730, 900 (dodatkowo) oraz 1700 i 1800 sprawowany będzie obrzęd posypania głów popiołem. W Popielec zbiórka ofiar do puszek na dzieła realizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  4. Z Wielkim Postem związane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie odprawiane w każdy piątek o godz. 1730 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 1800 dla dorosłych. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żalów w każdą niedzielę o godz. 1715.
  5. Młodzież pierwszych klas szkół ponadpodstawowych, która trzeci rok przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii w bieżącym roku, zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszła niedzielę 21 lutego po Mszy św. o godz.1800.
  6. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, taca gospodarcza. W ostatnim tygodniu na nasz kościół przekazano anonimowo 100 zł i 200 zł. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy historię programu 12 kroków Anonimowych Alkoholików. „Gość Niedzielny” przybliża wiedzę o hospicjach perinatalnych. Tygodnik „Idziemy” szuka odpowiedzi na pytanie: Jak rozpoznać miłość?. „Przewodnik Katolicki” odnosi się do zakochania seniora, oporze dorosłych dzieci przed związkiem owdowiałych rodziców i dojrzałej miłości. Jest także najnowszy numer miesięcznika „L’Osservatore Romano”.
  8. W ostatnim tygodniu odeszły od nas:

† Krystyna Kunikowska, lat 84,

† Teresa Sarna, lat 79

i † Irena Truszczyńska, lat 93.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia