Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021

 

 1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post przygotowujący nas do uroczystości Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jest to czas wyciszenia, modlitwy, refleksji, postu, wyrzeczeń, jałmużny, praktykowania uczynków miłosiernych względem duszy i ciała. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej dzieci o godz. 1730 i dorosłych po Mszy św. o godz. 1800. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godz. 1715.
 2. Środą Popielcową w Łodzi rozpoczęło się wielkopostne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych naszego miasta. W naszej świątyni w piątek 12 marca o godz. 1800 Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Władysław Ziółek.
 3. Młodzież I klas szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w bieżącym roku, zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w kościele.
 4. Dziś taca gospodarcza. Za tydzień zbiórka ofiar na tacę, na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 5. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli”, przeczytamy o wartości
  i znaczeniu postu cielesnego. „Gość Niedzielny” stawia przed nami postać Sługi Bożego
  Franciszka Blachnickiego, jako duchowego przewodnika tegorocznego wielkiego postu,
  a także proponuje „Jak zrobić rachunek sumienia”. Z ”Idziemy”, dowiemy się jak właściwie przeżyć post. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o miłości, która wymaga ryzyka.
 6. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Józefa Skrzetuska, lat 84,

† Anna Milczarek, lat 58,

† Marian Dziasek, lat 91,

† Sławomir Dul, lat 65,

† Danuta Nalewalska, lat 72.

†Anna Kwiatosińska , lat 92.

i † Henryk Zieliński, lat 71.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…     

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.