Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

 

 1. Wielki Post jest dobrą okazją do głębokiej rewizji swojego życia. Trudno sobie wyobrazić przemianę życia bez dobrego przeżycia rekolekcji w tym świętym czasie. Rekolekcje dla ogółu wiernych odbędą się w dniach od 14 marca (IV Niedzieli Wielkiego Postu) do środy 17 marca. Módlmy się, aby okres Wielkiego Postu i pragnienie nawrócenia pomogło nam w otwarciu się na innych, w dostrzeżeniu godności tych, z którymi budujemy Kościół – nasz wspólny dom.
 2. Zaplanujmy udział w nabożeństwach wielkopostnych. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730, dla dorosłych po Mszy św.
  o godz. 1800. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1715.
 3. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna można pod chórem pobrać specjalne skarbonki, które przyniesione w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną przekazane Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy naszej parafii.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca (4 marca) wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie oraz zakonne o godz. 1730.
 5. W pierwszy piątek miesiąca (5 marca) wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 730 i 1730.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca (6 marca) o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”.
 7. W przyszłą niedzielę (7 marca) zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Tomasza Sowika o godz. 1130, podczas której będziemy modlić się za Solenizanta i prosić o nowe powołania kapłańskie.
 8. Młodzież I klas szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w bieżącym roku, zapraszamy na spotkanie formacyjne
  w przyszłą niedzielę (7 marca) po Mszy św. o godz. 1800 .
 9. Trwa wielkopostne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych naszego miasta. W naszym kościele w piątek 12 marca o godz. 1800 Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Abp Władysław Ziółek.
 10. Taca gospodarcza w lutym jest przeznaczona na opłacenie ostatniej faktury za ciepło w kościele. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej oraz zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” znajdziemy Instrukcję na wielkopostną drogę. „Gość Niedzielny” pisze o mistyku wyklętych, ks. Władysławie Gurgaczu SJ. „Idziemy” przybliża mroczny biznes handlu ludźmi. „Przewodnik Katolicki” jest z dodatkiem 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień marca. Jest także najnowszy numer miesięcznika „L’Osservatore Romano”.
 12. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Janusz Chrebelski, lat 78

† Helena Kaniowska, lat 91,

† Małgorzata Kozłowska, lat 62,

† Waldemar Placek, lat 78

i † Stanisława Wesołowska, lat 78.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.