Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

III Niedziela Wielkiego Postu 07.03.2021

 

 1. Wielki Post jest dobrą okazją do głębokiej rewizji swojego życia. Ważne są dobrze przeżyte Rekolekcje Wielkopostne, które od przyszłej niedzieli do środy 17 marca poprowadzi ks. Piotr Mieloszyński, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Program rekolekcji znajduje się w gablocie przy wejściu i na stronie internetowej parafii. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 1800. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1715.
 3. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna można pod chórem pobrać specjalne skarbonki, które przyniesione w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną przekazane Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy naszej parafii.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w bieżącym roku.
 5. Z racji Jubileuszu 100-lecia Diecezji Łódzkiej, której patronem jest św. Józef ,w środę 10 marca rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Józefa. Będzie ona odmawiana po Mszach św. o godz. 1800.
 6. W piątek 12 marca o godz. 1800 Abp Władysław Ziółek będzie przewodniczył Mszy świętej w naszej świątyni, która została ustanowiona wielkopostnym kościołem stacyjnym. Serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę (14 marca) zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. prałata Grzegorza Kopytowskiego o godz. 830, podczas której będziemy modlić się za Solenizanta i prosić o nowe powołania kapłańskie.
 8. W ostatnim tygodniu na nasz kościół przekazano anonimowo 200 zł. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  W „Niedzieli” znajdziemy wypowiedzi księży i świeckich na temat rzeczywistości parafialnej w dobie pandemii. „Gość Niedzielny” pisze o rozkwicie chrześcijaństwa w Korei południowej. Z „Idziemy” dowiemy się Jak Węgry wspierają rodziny. „Przewodnik Katolicki” przybliża postać siostry Dianny od torturowanych.
 10. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Barbara Chudzik, lat 67,

† Andrzej Czyżo, lat 63,

† Grażyna Matysiak, lat 74,

† Edward Scegielniak, lat 79,

† Karol Schmidt, lat 78,

† Alfreda Sołtan, lat 79,

† Janina Wieczorek, lat 79,

i † Józefa Worach, lat 94.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021

14 marca

IV Niedziela Wielkiego Postu: 700, 830, 1000, 1130 (dzieci), 1300, 1715 (Gorzkie Żale), 1800, 1930

 15-17 marca

poniedziałek, wtorek, środa: 900, 1700, 1800