Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

 

  1. Dzisiaj rozpoczęliśmy wielkopostne rekolekcje, które prowadzi ks. Piotr Mieloszyński, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W poniedziałek, we wtorek i w środę Msze św. z nauką o godz. 900 (dodatkowo), 1700 i 1800. Program rekolekcji znajduje się w gablocie przy wejściu do kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 1800. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1715.
  3. Pod chórem można pobrać skarbonki Jałmużna Wielkopostna, które przyniesione w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną przekazane Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy naszej parafii.
  4. Obchodzimy Rok Św. Józefa, który jest Patronem Archidiecezji Łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, odbędzie się Jubileuszowa pielgrzymka przedsiębiorców, pracodawców i pracowników do Bazyliki Archikatedralnej. Mszy św. sprawowanej o godz. 1800 będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej. W tym dniu rozpoczyna się Rok Rodziny.
  5. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w bieżącym roku.
  6. Za tydzień taca gospodarcza. W ostatnim tygodniu na nasz kościół przekazano: Koło Przyjaciół Radia Maryja 200 zł i anonimowo 200 zł. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Prasę katolicką można nabyć w zakrystii. Zachęcamy do lektury. Z racji 8. Rocznicy wyboru papieża Franciszka „Niedziela” przypomina, co tak naprawdę mówi on o Kościele, celibacie, aborcji, małżeństwie i rodzinie. „Gość Niedzielny” pisze o chrześcijańskiej medytacji i o ożywieniu kultu św. Józefa w czasach współczesnych. „Idziemy” przybliża fascynującą postać Mojżesza. „Przewodnik Katolicki” pisze o męczennikach Kościoła w Kambodży.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Grzegorz Gęsek, lat 63,

† Władysława Grzejdziak, lat 89,

† Irena Kępińska, lat 94,

† Zofia Klamra, lat 93,

† Irena Rybicka, lat 71,

† Piotr Szeremeta, lat 75,

i † Walenty Wesołowski, lat 80.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

 

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2021

14 marca

IV Niedziela Wielkiego Postu: 700, 830, 1000, 1130 (dzieci), 1300, 1715 (Gorzkie Żale), 1800, 1930

 15-17 marca

poniedziałek, wtorek, środa: 900 (dodatkowo), 1700, 1800