Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w bieżącym roku.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 1800. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1715.
  3. Pod chórem można pobrać skarbonki Jałmużna Wielkopostna, które przyniesione w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną przekazane Zespołowi Charytatywnemu w naszej parafii.
  4. W czwartek 25 marca jest Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą Kościół w Polsce przeżywa jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia. Zapraszamy na Mszę o godz. 1800, podczas której Matkom w stanie błogosławionym zostanie udzielone błogosławieństwo i złożone będą przyrzeczenia „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”, które są do wzięcia w zakrystii i pod chórem.
  5. Za tydzień 28 kwietnia przypada Niedziela Palmowa. Przypominamy o przyniesieniu do poświęcenia palemek, szczególnie zachęcamy dzieci do ich wykonania.
  6. Dzisiaj taca gospodarcza. W ostatnim tygodniu na nasz kościół przekazano anonimowo: 500 zł, 400 zł i dwa razy po 100 zł. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” odpowiada na pytanie: Czy w Polsce prześladuje się katolików? „Gość Niedzielny” wyjaśnia o czym przypominają nam zasłonięte materiałem krzyże. W „Idziemy” swoim doświadczeniem macierzyństwa dzielą się znane mamy. „Przewodnik Katolicki” pisze o nadawaniu sensu życia nastolatkom. Jest także nowy numer „L’Osservatore Romano”.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Krystyna Chmielewska, lat 89,

† Mirosława Filipowicz, lat 64,

† Roman Kardjalik, lat 83,      

† Tomasz Maciejewski, lat 74,

† Marianna Markieta, lat 83,

i † Tadeusz Sąsiadek, lat 90.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.