Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021

 

  1. Święta Wielkanocne zachęcają nas do odkrycia na nowo prawdy o Zmartwychwstaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech staną się one czasem odnowienia wiary w Miłosierdzie Boże i dobro drugiego człowieka. Życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, pokoju i miłości. Niech radość ze Zmartwychwstania Chrystusa wypełni nasze serca, a towarzyszący temu blask nadziei, doda siły i wzbogaci nas duchowo. Szczęść Boże.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi.
  3. W piątek w oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje post.
  4. Do przyszłej Niedzieli trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i w Poniedziałek Wielkanocny będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 1800, w tygodniu po Mszy św. o 1700.
  5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas Archidiecezji Łódzkiej i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia Bożego. Tego dnia do kosza przed ołtarzem złożymy skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, których zawartość będzie wsparciem dla działalności naszego Parafialnego Ośrodka Charytatywnego.
  6. Naszą wdzięczność kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w godne przygotowanie Wielkiego Tygodnia: Asyście Parafialnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście, a szczególnie Siostrze Zakrystiance i pomagającym jej osobom za dekorację kaplicy nawiedzenia, grobu i ołtarza oraz wszystkim wiernym uczestniczącym w tych nabożeństwach.
  7. W związku z ograniczeniami przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości zgodnie z przyjęta zasadą 1 osoba na 20 m2.
  8. W ostatnim tygodniu na nasz kościół przekazano anonimowo: 200 zł i 100 zł. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Sylwia Dyszewska, lat 34,

† Urszula Gajda, lat 74,

† Mirosława Oleksiewicz, lat 91,         

i † Roman Wąsowicz, lat 69.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.