Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021

 

  1. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego. Do kosza przed ołtarzem składamy dzisiaj skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, których zawartość jest wsparciem dla działalności naszego Parafialnego Ośrodka Charytatywnego. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. W przyszłą Niedzielę 18 kwietnia po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w bieżącym roku.
  3. W związku z ograniczeniami przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości, zgodnie z przyjętą zasadą 1 osoba na 20 m2.
  4. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” prezentuje Ludzi Bożego Miłosierdzia i Anioła z Katynia. „Gość Niedzielny” odpowiada na pytanie: Co łączy krakowskie Łagiewniki i francuskie Paray-le-Monial? W „Idziemy” przeczytamy o płockim Wieczerniku Bożego Miłosierdzia. „Przewodnik Katolicki” pisze, że Nikt nie zbawia się sam.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Genowefa Gładys, lat 89,

† Marianna Grabowicz, lat 88,

i † Kazimierz Perz, lat 83.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.