Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

III Niedziela Wielkanocna 18.04.2021

 

  1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy V Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie to inauguruje obchody XIII Tygodnia Biblijnego, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Z tej racji w najbliższym tygodniu, od poniedziałku do soboty, o godz. 1730 będziemy czytać w kościele Pismo Święte. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy także do osobistego czytania, rozważania i kontemplowania Słowa Bożego.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  3. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w bieżącym roku.
  4. W piątek 23 kwietnia zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Wojciecha Mikulskiego o godz. 1700, a w niedzielę 25 kwietnia o godz. 1000 na Mszę św. imieninową ks. proboszcza Jarosława Patera, podczas których będziemy się modlić za Solenizantów i prosić o nowe powołania kapłańskie.
  5. W związku z ograniczeniami przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości, zgodnie z przyjętą zasadą 1 osoba na 20 m2.
  6. Dzisiaj taca gospodarcza. Jałmużna Wielkopostna w skarbonkach przyniesionych w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w całości przeznaczona jest na działalność pomocową Zespołu Charytatywnego naszej parafii. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” dowiemy się Jak czytać Biblię. „Gość Niedzielny” pisze o radości chrześcijańskiej. W „Idziemy” przeczytamy o znaleziskach z Pustyni Judzkiej. „Przewodnik Katolicki” pisze o alkoholowej ucieczce kobiet.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Jarosław Balcerzak, lat 45,

† Janina Błoch, lat 74,

† Tadeusz Ciesielski, lat 74,

† Krystyna Chmielecka, lat 80,

† Jan Czajczny, lat 69,

† Władysław Kokosiński, lat 94,

† Józef Macjon, lat 82,             

i † Teresa Siwocha, lat 83. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.