Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

IV Niedziela Wielkanocna 25.04.2021

 

  1. Dzisiaj w IV. Niedzielę Wielkanocy, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W intencji powołań do Służby Bożej, zwłaszcza z naszej parafii, pomodlimy się Różańcem po Mszy św. o godz. 1800.
  2. W sobotę 1 maja, we wspomnienie św. Józefa rzemieślnika i opiekuna Św. Rodziny, rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą sprawowane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1800. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”.
  3. W związku z ograniczeniami przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości, zgodnie z przyjętą zasadą 1 osoba na 20 m2.
  4. Taca gospodarcza w kwietniu przeznaczona jest na opłatę faktury za ciepło w kościele w wysokości 6167 zł i 39 gr. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  5. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” dowiemy się Kto chce być dzisiaj księdzem? „Gość Niedzielny” pisze o zdalnym nauczaniu religii i wyzwaniach w pracy katechetów. W „Idziemy” przeczytamy o Czterech tajemnicach. „Przewodnik Katolicki” zawiera dodatek 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień maja.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Tomasz Domański, lat 56,

† Piotr Jałowiecki, lat 49,

† Stefania Jóźwiak, lat 87,

† Ryszard Kałuża, lat 84,

† Kazimierz Malinowski, lat 89,

i † Jan Reczek, lat 71.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.