Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

V Niedziela Wielkanocna 02.05.2021

 

  1. Jutro 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca, 6 maja, o powołania kapłańskie i zakonne będziemy się modlić w ramach nabożeństwa majowego o 1730.
  3. Z racji pierwszego piątku miesiąca 7 maja po Mszy św. o godz. 730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Jezusowego.
  4. W przyszłą Niedzielę na Mszach św. o godz. 1000 i 1130 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 172. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci w sobotę o godz. 900 i 1000. Ze względu na epidemię prosimy Parafian o udział w innych godzinach sprawowania Eucharystii. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  5. Spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w bieżącym roku odbędzie się także w przyszłą Niedzielę 9 maja po Mszy św. o godz. 1800.
  6. Nabożeństwa majowe są sprawowane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1800.
  7. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o Żołnierzach papieża i o Błogosławionym naukowcu . Z „Gościa Niedzielnego” dowiemy się o prześladowaniach polskiego duchowieństwa w czasie II wojny światowej. W „Idziemy” poznamy Zaprzyjaźnionych z Maryją. „Przewodnik Katolicki” pisze o Sposobach na dobre emocje.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Bogdan Bielicki, lat 70,

† Jerzy Firaza, lat 79,

† Jan Jędrychowicz, lat 75,

† Andrzej Kop, lat 55,

† Paweł Kurkowski, lat 76,      

i † Bogdan Stańczak, lat 79.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.