Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

VI Niedziela Wielkanocna 09.05.2021

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w bieżącym roku.
  2. W czwartek 13 maja obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. W związku z epidemią nabożeństwo fatimskie połączymy z majowym.
  3. W piątek 14 maja rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać podczas nabożeństw majowych w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  4. W przyszłą Niedzielę na Mszach św. o godz. 1000 i 1130 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 65. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci w sobotę o godz. 900. Ze względu na epidemię prosimy Parafian o udział w innych godzinach sprawowania Eucharystii. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  5. Zakończył się półroczny okres wypominek za zmarłych. Zainteresowanych kontynuowaniem modlitwy za zmarłych na kolejne półrocze zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca maja taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” dowiemy się jak powstały i skąd pochodzą wezwania Litanii Loretańskiej oraz Jak zostać Pustelnikiem? W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o objawieniach Matki Bożej. „Idziemy” pisze O diakonacie kobiet. W „Przewodniku Katolickim” poznamy Komunijne rewolucje.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Zdzisław Nowakowski, lat 72,

† Mirosława Pakulska, lat 94,

† Jadwiga Stasiak, lat 89,

i † Krystyna Śliwa-Ważyńska, lat 91.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.