Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021

 

  1. Trwa nowenna do Ducha Świętego, którą odmawiamy podczas nabożeństw majowych w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  2. We wtorek 18 maja o godz. 1800 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za życie i pontyfikat Papieża Polaka oraz nawiedzenie Łodzi w 1987 roku podczas III pielgrzymki do Ojczyzny.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej oraz rozpoczyna zwykły okres liturgiczny.
  4. Za tydzień na Mszach św. o godz. 1000 i 1130 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 55. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i spowiedź dzieci w sobotę o godz. 900 i 1000. Ze względu na epidemię prosimy Parafian o udział w innych godzinach sprawowania Eucharystii. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  5. W sobotę 22 maja o godz. 1000 abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, udzieli święceń diakonatu 8 alumnom. Natomiast w sobotę 29 maja o godz. 1000 udzieli święceń kapłańskich 6 diakonom. Uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Pamiętajmy o nich w modlitwie oraz prośmy o nowe, święte powołania do służby Bożej w Kościele Łódzkim.
  6. Dzisiaj taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” poznamy Niewidomą matkę niewidomych oraz Ósmy cud świata. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o Patronie na czas niewiedzy i o Skrzypcach od Jędrka. „Idziemy” pisze o Śladach zamachu na życie św. Jana Pawła II sprzed czterdziestu lat. Z „Przewodnika Katolickiego” dowiemy się o zielonych parafiach w Polsce.
  8. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Ojca:

† Danuta Banasiak, lat 85,

i † Elżbieta Jabłońska, lat 90.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.