Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

 

 1. Dzisiejsza Niedziela kończy wielkanocny okres liturgiczny. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
 3. W środę 26 maja pamiętajmy w modlitwie o naszym mamach żyjących i zmarłych.
 4. W czwartek 27 maja przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Podczas nabożeństwa majowego będziemy się modlić o świętość kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.
 5. W sobotę 29 maja o godz. 1100 odbędzie się Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej „Scholasticus”.
 6. Tego dnia ks. Tomasz Sowik i ks. Wojciech Mikulski wraz ze swoimi kolegami kursowymi na Mszy o godz. 1300 będą obchodzić 11. rocznicę święceń kapłańskich. Jubilatom składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 7. W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte odprawione będą o godz. 700, 830. Po Mszy świętej o godz.  1000 odbędzie się procesja eucharystyczna tradycyjną trasą, tj. ulicami: Zgierską, Biegańskiego, Orzeszkowej, Julianowską i Zgierską z powrotem do kościoła. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1130. Kolejna Msza święta sprawowana będzie po procesji. Msze święte wieczorne o godz. 1800 i 1930. Zgodnie ze zwyczajem prosimy parafian o dekoracje domów i ulic, budowę ołtarzy w dotychczasowych miejscach oraz o wzajemną pomoc przy ich tworzeniu. We Mszy świętej i procesji w szczególności prosimy o udział grup parafialnych: Liturgicznej Służby Ołtarza, Asysty, dzieci i innych.
 8. Taca gospodarcza w maju jest przeznaczona na dalszy zakup kamienia w związku z remontem schodów. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 9. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” poznamy Katolików za Wielkim Murem oraz historię daru Papieskich róż. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dodatek historyczny w całości poświęcony kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu z okazji 40. rocznicy śmierci. „Idziemy” pisze o rodzicach zastępczych. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o utworzonej przez papieża Franciszka posłudze katechety.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Józef Kochanek, lat 69,

† Wiesław Kubiak, lat 75,

† Janina Selinis, lat 87,

† Jan Szaflik, lat 92,

† Michał Zawadzki, lat 33,

† Jan Ziętal, lat 76,

i † Halina Ziółkowska, lat 72.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.