Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Niedziela Najświętszej Trójcy 29.05.2021

 

  1. We wtorek rozpoczniemy miesiąc czerwiec poświęcony kultowi Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to czas szczególnie bliski naszej parafii ze względu na jej tytuł. Nabożeństwa czerwcowe są sprawowane w tygodniu o godz. 1730, a w Niedziele i święta po Mszy św. o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy.
  2. W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte odprawione będą o godz. 700, 830. Po Mszy świętej o godz.  1000 odbędzie się procesja eucharystyczna tradycyjną trasą, tj. ulicami: Zgierską, Biegańskiego, Orzeszkowej, Julianowską i Zgierską z powrotem do kościoła. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1130. Kolejna Msza święta sprawowana będzie po procesji. Msze święte wieczorne o godz. 1800 i 1930. Zgodnie ze zwyczajem prosimy parafian o dekoracje domów i ulic, budowę ołtarzy w dotychczasowych miejscach oraz o wzajemną pomoc przy ich tworzeniu. We Mszy świętej i procesji w szczególności prosimy o udział grup parafialnych: Liturgicznej Służby Ołtarza, Asysty, dzieci i innych. Przez całą oktawę Bożego Ciała, w ramach nabożeństwa czerwcowego, będzie procesja eucharystyczna. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele i podczas procesji oraz zachowaniu odpowiedniej odległości.
  3. Czerwiec jest dobrą okazją do przypomnienia znaczenia praktyki spowiedzi i Komunii świętej pierwszopiątkowej. Jest to forma wynagrodzenia Sercu Jezusowemu za krzywdy wyrządzane przez grzechy. Zachęcamy do tej praktyki dzieci, młodzież i dorosłych. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730 i 1730.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”.
  5. Tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 6 czerwca w kościele o godz. 1700.
  6. Dzisiaj zbiórka do puszek na wakacyjne akcje CARITAS. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” poznamy tegorocznych diakonów Kościoła Łódzkiego. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dodatek Serce Jezusa… Litania, rozważania i modlitwy. „Idziemy” pisze o udzielaniu Komunii św. na rękę. „Przewodnik Katolicki” zawiera dodatek 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień czerwca.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Aleksandra Korosteńska, lat 90,

† Czesław Pomykała, lat 77,

i † Aleksandra Trzepińska, lat 89.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.